کلیه اصول و رویه‏‌های سایت نیک پارسیان شریف قشم منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مشتریان است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است.
لطفاٌ موارد زیر را با دقت و به طور کامل مطالعه فرمایید:
عضویت در فروشگاه اینترنتی نیک پارسیان شریف قشم رایگان می باشد. نیک پارسیان شریف قشم خود را متعهد در حفظ و مراقبت از اطلاعات شخصی کاربران دانسته و به شکل محرمانه از این اطلاعات محافظت خواهد کرد. هیچ گونه استفاده تجاری و تبلیغاتی از شماره تماس کاربران نخواهد شد. از اطلاعات مشتریان ، تنها به منظور برقراری ارتباط با آن ها جهت ارسال سفارشات ، اطلاع رسانی یا انجام نظرسنجی استفاده خواهد شد. پیش از تکمیل پروسه سفارش و تایید نهایی، فاکتور مربوط به سفارشات در سایت قابل مشاهده خواهد بود و پیامی مبنی بر ثبت سفارش به شماره موبایل ثبت شده در سایت ارسال خواهد شد. پس از تایید خرید و قطعی شدن سفارشات ، کارشناسان مربوطه به منظور انجام هماهنگی های لازم با خریدار تماس حاصل خواهند کرد.
نیک پارسیان شریف قشم تمامی محصولات ارائه شده در فروشگاه اینترنتی خود را تضمین کرده و هیچ گونه محصول فاقد اعتباری را ارائه نخواهد کرد. اطلاعات محصولات از شرکت های سازنده آن ها و منابع معتبر گرفته شده است.
نحوه استفاده از مدل های خریداری شده توسط مشتریان، به عهده ایشان بوده و نیک پارسیان شریف قشم مسئولیتی در قبال انتخاب نادرست و استفاده غلط از محصولات ارائه شده ندارد. قیمت مندرج بر روی سایت، توسط کارشناسان فروش نیک پارسیان شریف قشم با قیمت به روز شده بازار و سامانه  124(سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان) مطابقت داده می شود. از آنجایی که ممکن است قیمت برخی محصولات به روز نباشد ، در صورت تغییر قیمت و یا موجودی ممکن است قبل از ارسال از طرف شرکت تماس گرفته و اطلاع داده می شود.
کاربر باید در زمان سفارش محصولات مورد نظر خود ، اطلاعات کامل آن ها را با دقت در فرم مربوط به سفارشات وارد کند. در صورتی که اطلاعات ناقص یا اشتباه وارد شوند ، پیگیری و تحویل کالا میسر نبوده و مسئولیت آن به عهده مشتری می باشد.  در صورتی که محصول خریداری شده به هر دلیلی توسط مشتری بازگشت داده شود ، درصدی متغییر طبق کلای سفارش داده شده و شرایط شرکت، از قیمت محصول کسر شده و 5 روز کاری پس از عودت محصول توسط خریدار، به حساب او واریز خواهد شد.
تبصره: در صورتی که محصول فروخته شده دارای خرابی یا ایراد باشد ، پس از تایید کارشناسان فنی نیک پارسیان شریف قشم ، پس گرفته خواهد شد و وجه آن بدون هیچگونه هزینه ای ظرف مدت 48 ساعت عودت خواهد شد. لازم به ذکر است وجه فقط به حساب واریز کننده و در همان بانک عودت خواهد شد و به حساب شخص دیگر یا بانک دیگر واریز نخواهد شد.
اگر محصول خریداری شده مشکل فنی داشته باشد ، باید به گارانتی آن مراجعه شود و نیک پارسیان شریف قشم هیچ گونه مسئولیتی برای تعویض آن محصول ندارد. به دلیل اینکه برخی از کالاهای نمایش داده شده در فروشگاه اینترنتی در مرکز پخش موجود نمی باشند ، ابتدا باید از انبار استعلام گرفته شود و در صورتی که در زمانی موجودی قابل رویت نباشد، به مشتری اطلاع رسانی خواهد شد. فعالیت نیک پارسیان شریف قشم تابع قوانین جمهوری اسلامی می باشد. کلیه محصولات و کالاهای فروشگاه اینترنتی نیک پارسیان شریف قشم دارای مجوزهای قانونی از مراجع ذی صلاح می باشند. استفاده از محتویات این فروشگاه اینترنتی برای موارد غیر تجاری، در صورت ذکر منبع و درج لینک فروشگاه مانعی نداشته و هر گونه استفاده دیگر از این محتویات ، پیگرد قانونی خواهد داشت.